Formularz kontaktowy

Na wiadomości odpowiadamy od pon.-pnt.

Kontakt
Wysyłka z PL w 24h Zwrot do 365 dni

Jak prać koszulki z nadrukiem - poradnik
Jak prać koszulki z nadrukiem - poradnik

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Sprawdźmy informacje na metkach.

Na samym wstępie warto zwrócić uwagę na oznaczenia prania na metkach. Z nich dowiemy się bowiem jak prać koszulki z nadrukiem w odpowiedni sposób. Część użytkowników wycina metki zaraz po zakupie koszulek, ponieważ zwłaszcza na początku, mogą być one uciążliwe podczas noszenia lub drapać i podrażniać skórę. Po kilku praniach jednak stają się one zazwyczaj miękkie i praktycznie niezauważalne, jeśli chodzi o codzienną eksploatację odzieży. Warto je zachować przede wszystkim dlatego, że to właśnie na niej producenci umieszczają najpotrzebniejsze informacje dotyczące, chociażby temperatury czy sposobu czyszczenia. Oznaczenia prania na metkach to zazwyczaj opisy i 5 symboli określających parametry takie jak:

  • Materiał, z którego wykonano koszulkę,
  • Preferowany sposób prania (ręczny, chemiczny, automatyczny),
  • Optymalna wysokość temperatury podczas czyszczenia,
  • Wybielanie (wskazuje jaki rodzaj wybielacza należy użyć. Jeżeli jest to koszulka z nadrukiem, najpewniej znajdziemy tam informację, żeby bezwzględnie unikać jakichkolwiek wybielaczy),
  • Suszenie (parametr opisujący czy można używać suszarek lub czyszczenia chemicznego),
  • Prasowanie - (informacja na temat tego, czy nie ma żadnych przeciwwskazań i jaka powinna być temperatura żelazka).

Co, jeśli nie mamy metek?

Jak prać koszulki z nadrukiem, gdy te nie posiadają żadnej metki? Jeżeli mamy problem z odczytaniem tych informacji lub metki zostały już usunięte z odzieży, weźmy pod uwagę rodzaj nadruku, który zastosowany został w przypadku naszych koszulek. To właśnie on określa jak prać koszulki z nadrukiem w sposób prawidłowy.

  • Sitodruk — najtrwalsza metoda druku odzieżowego. Koszulki z tego typu nadrukiem można prać nawet w 50°C,
  • Druk cyfrowy — drugi, zaraz po sitodruku najtrwalszy sposób wykonywania nadruków. Odzież ozdobioną tą metodą można prać w 30°C,
  • Sublimacja — druk dostosowany przede wszystkim do odzieży poliestrowej. Należy prać w maksymalnie 40°C,

Wyjątek stanowi natomiast haft komputerowy, będący specjalną techniką znakowania, która umożliwia pranie wykonanych za jej pomocą koszulek nawet w bardzo wysokich temperaturach.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na koniec warto nadmienić, że każde pranie koszulek z nadrukiem powinno zacząć się od przewrócenia odzieży na lewą stronę. Dzięki temu nadruk nie ulegnie otarciu podczas wirowania w bębnie. Unikajmy też suszenia w pralce. Podczas takiego procesu wytwarza się bowiem bardzo wysoka temperatura, która może sprawić, że nadruk na naszej koszulce zwyczajnie popęka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium