Formularz kontaktowy

Na wiadomości odpowiadamy od pon.-pnt.

Kontakt

black week friday

Jak zrobić koszulkę z nadrukiem w domu?
Jak zrobić koszulkę z nadrukiem w domu?

Wypróbuj dwa sposoby tworzenia oryginalnych nadruków na odzieży. Zakładamy, że gładki model koszulki, której użyjesz do stworzenia arcydzieła, jest w 100% wykonany z bawełny.

Jak samemu zrobić nadruk na koszulce z użyciem farby do tkanin?

Wyjątkowo łatwy sposób na osiągnięcie świetnego efektu to nadruk na koszulkę, wykonany z użyciem farby do tkanin. Przygotuj czarną, bawełnianą koszulkę z krótkim lub długim rękawem, kartkę papieru technicznego, nożyczki, kawałek tkaniny, farbę do tkanin, najlepiej w jasnym, kontrastowym odcieniu oraz pędzel (możesz stworzyć zestawienie odwrotne kolorystycznie). Po wykonaniu nadruku przyda się żelazko. Zadanie najlepiej zacząć od przygotowania pliku w wysokiej rozdzielczości. Jeżeli jest to napis, warto wykorzystać czcionkę maksymalnie pogrubioną. Napis należy wydrukować oraz wyciąć dokładnie. Przed wykonaniem malowania warto sprawdzić, czy nadruk zostanie umieszczony we właściwą stronę i w odpowiednim kierunku. Pod warstwę malowaną koszulki podkładamy tkaninę, aby farba nie przesiąknęła, na koszulce malujemy według przygotowanego szablonu. Kartkę zdejmuje się, gdy farba nie jest jeszcze sucha. Po jej wyschnięciu nadruk należy zaprasować bez użycia pary. Drugą fazę prasowania najlepiej przeprowadzić przez papier śniadaniowy.

Jak zrobić nadruk na koszulkę za pomocą papieru transferowego?

W sklepach papierniczych lub komputerowych można znaleźć papier transferowy, który po zadrukowaniu za pomocą zwykłego atramentu przeniesie na koszulkę odpowiedni nadruk. Podobnie jak w pierwszym przypadku, należy przygotować wzór w programie komputerowym, a następnie wydrukować go w opcji druku standardowego (nie używamy zwiększonej ilości atramentu) jako odbicie lustrzane. Wzór nadruku, przygotowany w ten sposób na papierze transferowym należy wyciąć równo, pozostawiając 2 mm margines. Nadruk przykładamy do koszulki i zaprasowujemy długo. Po oderwaniu (delikatnie) papieru i wystudzeniu nadruku, przykładamy papier śniadaniowy i zaprasowujemy ponownie, już krócej. Gotowa koszulka będzie prezentowała się stylowo i nada indywidualizmu noszącej ją osobie. 

Użytkowanie koszulki z nadrukiem domowej roboty powinno uwzględniać delikatne pranie i suszenie. Nie należy marszczyć tkaniny poprzez intensywne wykręcanie. Trwałość nadruku w znacznym stopniu zależy od sposobu jej prania oraz konserwacji. Prasując ją na co dzień, warto wykonywać tę czynność na lewej stronie, aby nie spowodować zniszczenia nadruku.  Oryginalna koszulka świetnie sprawdzi się jako wyjątkowy prezent lub na tematyczne imprezy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium